piątek, 1 maja 2015

Akcja motywacja: Postanowienia majowe

Cześć dziewczyny,
Chciałabym, żebyśmy nawzajem siebie motywowały do ćwiczeń i zdrowego trybu życia. Dlatego przedstawiam wam moje plany majowe, co chcę zmienić w swojej diecie/sporcie czy zachowaniu. Przy wybieraniu takiego planu pamiętajcie, że małe kroczki mogą być sukcesem. Jeżeli zabronicie naraz sobie wszystkiego, to bardzo prawdopodobne, że rzucicie się na batona to 2 tygodniach diety :P Ważne jest również uzmysłowienie sobie, że nasze działania nie są tymczasowe (do czasu aż schudniemy), ale wprowadzimy je na całe życie. 

Proponuję zacząć od zapisania sobie 2-3 punktów do każdej kategorii i trzymania się ich. W następnym miesiącu dojdą kolejne. Napiszcie też kiedy możecie złamać taki zakaz, jednak starając się ograniczać - przemyślcie jak. Jeżeli np.: czeka was grill urodzinowy u koleżanki to warto zaplanować sobie, że zjemy tylko jedną kiełbaskę a dalej skupimy się na sałatce. Tego typu rzeczy są ważne w planowaniu, ponieważ nikt nie jest idealny i każdy ma słabsze chwile. Warto być na nie przygotowanym i zamiast pochłonąć w takich sytuacjach milion kalorii (kiedy inni to robią) to mieć wszystko zaplanowane.

Jeżeli macie problemy z motywacją to możecie wprowadzić system nagród. Jeżeli np.: po miesiącu będziecie twardo trzymać się postanowień, to pozwolicie sobie na zakup upatrzonej bluzki z wyższej półki. Albo czegokolwiek innego. Musi to być jednak coś, czego naprawdę pragniecie.Odżywianie
1. Koniec z fastfoodami
2. Koniec ze słodyczami (wyjątek: lody)
3. Koniec z pieczywem
4. Pić dużo więcej wody
Wyjątki: grill urodzinowy u koleżanki, wyjazd ze znajomymi. W tych sytuacjach zachować zdrowy rozsądek.

Sport
1. Ćwiczenia min. 3 razy w tygodniu
2. Zacząć biegać na dworze
3. Planować sobie treningi
Wyjątki: Możliwy brak czasu podczas juwenaliów (przez pracę), spróbować wyrobić normę.


Lifestyle
1. Przeczytać min 3 książki
2. Więcej spacerów, mniej siedzenia w domu


Oczywiście za miesiąc możecie spodziewać się relacji ze zdjęciami. Zapraszam też na moje nowe instagramowe konto: klik  gdzie będziecie mogli na bieżąco śledzić, co jem, co czytam i jak ćwiczę. 

A wy co planujecie na najbliższy miesiąc?

4 komentarze:

 1. Mi akuratn strasznie ciężko mi siebie zmotywowac, dopóki nie konkuruje z kimś: D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja muszę sobie coś postanowić i wbić do głowy, że od tego nie odejdę;p U mnie się to sprawdza :)

   Usuń
 2. Ja się czuję zmotywowana, jednak zdrowie mi czasem nie pozwala dać z siebie wszystkiego. Ale staram się na maksa i daję z siebie tyle, ile mogę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Motywacja przede wszystkim :) :*
  Ty mnie utwierdziłaś by dalej robić to co lubię :)
  A czy ja Ciebie również?? :)
  Zapraszam Cię do poczytania mojego postu Motywacja by Lili :)

  OdpowiedzUsuń